OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE/ FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA 

Zabieg osoczem przeznaczony jest dla wszystkich osób, szczególnie pacjentów poszukujących naturalnych produktów lub uczulonych na inne preparaty. Wykonany z własnej krwi pacjenta. Zawiera naturalne czynniki wzrostu. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania i fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do głębokiej odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Zabieg ma zastosowanie również w leczeniu trudno gojących się ran (m.in. stopy cukrzycowej), odbudowie tkanki kostnej, chorobach przyzębia i w łysieniu. Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest autologiczna fibryna.

Fibryna jest autogenną, biokompatybilną membraną, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich eliminując ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Jest bogata w mezenchymalne komórki macierzyste, leukocyty, płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu (VEGF – vascular endothelial growth factor) oraz inne czynniki wzrostu, które przyspieszają angiogenezę, tworzenie się fibroblastów i osteoblastów (wzrost tkanek miękkich i kości), przyspieszają proces gojenia, zmniejszają stan zapalny i dolegliwości bólowe. Czynniki te uwalniane są przez około 7 dni po aplikacji.

Fibryna wstrzyknięta do tkanek miękkich powoli koaguluje tworząc naturalną, trójwymiarową sieć, na której odbywają się procesy naprawcze. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące regenerację. Dlaczego? – ponieważ początkowo komórki skóry, które chcemy stymulować nie posiadają receptorów dla czynników wzrostu. Dopiero pod wpływem działania czynników wzrostu zaczynają je produkować. Efektem jest stymulacja biologicznej odnowy tkanek szczególnie w miejscu ich uszkodzenia czy ubytków. W ten sposób czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania, trwający około 2 lat. Fibryna może być stosowana jako naturalny „wypełniacz” (zamiast kwasu hialuronowego, czy karboksymetylocelulozy).

Zabieg osoczem i fibryną zapewnia długotrwałe efekty (dłuższe niż tradycyjnymi, wypełniaczami czy preparatami do mezoterapii).

OFERTA SPECJALNA!
15% OFF NA SERIE ZABIEGOWE